Magyarországon első alkalommal átadásra került a "CFO of the Year" díj. A vállalati pénzügyi szakemberekből, bankárokból, kutatókból, gazdasági újságírókból, hitelbiztosítási szakemberekből és a Magyar Creditmanagement Szövetség képviselőjéből álló szakmai zsűri döntése alapján Szász Károly, a Bonafarm csoport gazdasági igazgatója kapta a "CFO of the Year" kitüntetést a 2017-es évben, amelyet a Business & Finance konferencián vehetett át a zsűri képviselőitől. A rendezvényen az Év Credit Management Csapata 2017 díj is átadásra került, amelynek győztese idén a Dutrade Zrt. lett.

A konferencia záróakkordjaként Bogdán Krisztina, a díjat szponzoráló Commerzbank vezérigazgató-helyettese jelentette be a "CFO of the year díj" nyertesét, kiemelve: a pályázatok egyszerűen ámulatba ejtették a zsűrit a jelöltek munkásságáról. Az idei "CFO of the year" díj kitüntetettje Szász Károly, a Bonafarm Csoport gazdasági igazgatója lett.

STA 3403
Díjátadás a Business and Finance Summit 2017 rendezvényen

A "CFO of the Year" Európa számos országában már régóta széles körben elismert pénzügyszakmai díj, amit a vállalati szféra legkiemelkedőbb pénzügyi, gazdasági vezetői részére alapítottak. A szakmai zsűri a nagy számban jelölt vállalati szakember közül kiválasztotta továbbá azokat a szakmailag kimagasló jelölteket, akik teljesítményük alapján kiemelkedtek a mezőnyből és szintén díjat kaptak. A díjazott jelöltek:

• Kovács Ibolya, a Sanatmetal Kft gazdasági igazgatója
  • Balog Béla, a Rába Nyrt pénzügyi vezérigazgató-helyettese
  • Gaurav Kumar, az Apollo Tyres Group CFO-ja
  • Kotormán Mihály, a KITE Zrt pénzügyi és számviteli vezérigazgató helyettese
  • Lupták Norbert, a Hell Energy Kft gazdasági igazgatója
  • Nagy Zoltán, a Szentkirályi Ásványvíz Kft pénzügyi igazgatója
  • Scharf Zoltán, a Bio-fungi Kft gazdasági igazgatója

STA 1549

A díjat nem vállalatok, hanem olyan kiemelkedő szakmai teljesítményt felmutató személyek kaphatják, amelyek a megelőző évben szakmai kihívást jelentő helyzetben is eredményesen helytálltak.

A zsűri a jelöltek szakmai teljesítményét és eredményes helytállását olyan kihívást jelentő helyzetekre vonatkozóan értékelte, mint például a cégfelvásárlás, beruházás, tőzsdei kibocsátás, komplex finanszírozási és fedezeti struktúrák kidolgozása, innovatív pénzügyi módszerek és technológiák bevezetése, tulajdonosváltás vagy akár gazdasági környezet hektikus változásaira történő gyors reagálás és alkalmazkodás. A jelöltek teljesítményének természetesen meg kell jelennie a sikeresen és jövedelmezően gazdálkodó vállalat eredményeiben is, de a díj a szakmai felkészültségük elismerésére szolgál.

A "CFO of the Year" díj egy évente kiadott elismerés, amelyet legközelebb egy év múlva ad át a szakmai zsűri.

STA 3389

Gratulálunk a díjazottaknak!

Az Év Credit Management Csapata 2017 díj is átadásra került, amelyet a díjra jelölt, legkiválóbb, legmagasabb színvonalú credit management munkát végző vállalatok közül választott ki a szakmai zsűri. A nyertest Merész István, a szintén szponzor Euler Hermes hitelbiztosító magyarországi fióktelepének a vezetője jelentette be.

A díj kitüntetettje a Dutrade Zrt. lett. Gratulálunk!